Profile cover photo
Profile photo
İstanbul Kültür Sanat Vakfı
113,197 followers -
istanbul, kültür, sanat, festival, film, tiyatro, müzik, caz, bienal, tasarım
istanbul, kültür, sanat, festival, film, tiyatro, müzik, caz, bienal, tasarım

113,197 followers
About
Posts

Post has attachment
İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın sunduğu Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü'nün ilk sahipleri belirlendi.

2018 Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü’nü
Altkat Sanat Tiyatrosu ve Altıdan Sonra Tiyatro / KUMBARACI50 paylaştı.

Tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi’nin değerli bağışlarıyla hayata geçirilen 100 bin TL değerindeki Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü, yaptıkları üretimlerle ve yenilikçi yaklaşımlarıyla tiyatromuzun gelişimine katkıda bulunan tiyatro topluluklarına ya da kişilere sunuluyor.
Ayrıntılı bilgi için: https://goo.gl/byJExt #istanbulkültürsanatvakfı
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
4.10.2018
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın yazdığı, “İşim gücüm budur benim” adlı kitap yayımlandı.

Bülent Eczacıbaşı’nın ülkemiz ve dünyamız için önem taşıyan, iş insanlarının çözümüne katkıda bulunabileceği çeşitli sorunları ele almak ve ilgili herkesi, çıkış yollarını birlikte düşünmeye davet etmek amacıyla yazdığı kitabında, “İş insanı kimdir, ne iş yapar? Değişen dünyada yeni sorumlulukları nelerdir” sorularına cevap aranıyor.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner, görev süresini tamamlayarak, Avrupa Kültür Vakfı’nda üstlendiği yönetim kurulu başkanlığını Christophe de Voogd’a (Fransa) devretti.

Avrupa Kültür Vakfı’nda 2006’dan bu yana danışma kurulunda, 2010’dan bu yana da yönetim kurulunda görev yapan Taner, 2013 yılında vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmişti. Avrupa Kültür Vakfı, yaptığı açıklamada, “kültür sektöründeki geniş bilgi birikimiyle ve büyük beceriyle beş yıl boyunca vakfı yönettiği için” Görgün Taner’e teşekkür ederek, başkanlık görevini önümüzdeki dönemde vakfın yönetim kurulu üyelerinden Christophe de Voogd’un üstleneceğini duyurdu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Talât Sait Halman Çeviri Ödülü için başvurlar başladı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, bu yıl dördüncüsünü takdim edeceği Talât Sait Halman Çeviri Ödülü ile güncel kültür-sanat üretimini teşvik etmeye devam ediyor.

Nitelikli edebiyat çevirilerini desteklemek amacıyla, Türkiye’nin ilk Kültür Bakanı olan, 2008-2014 yılları arasında İKSV Mütevelliler Kurulu Başkanı olarak görev yapan, 2014 yılında kaybettiğimiz Talât Sait Halman anısına başlatılan Talât Sait Halman Çeviri Ödülü 2018 yılı değerlendirmeleri için başvuruları bekliyor.
Ayrıntılı bilgi için: https://goo.gl/QYTsiA #istanbulkültürsanatvakfı
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Opera dünyasının yeni yıldızları İstanbul’dan yükselecek:
9. Leyla Gencer Şan Yarışması final serisi 23–28 Eylül’de İstanbul’da!

İKSV, Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final serisi, 23–28 Eylül tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. 9. Leyla Gencer Şan Yarışması final serisinde, Uzakdoğu'dan Amerika'ya 15 ülkeden, aralarında Türkiye’den de 14 sanatçının bulunduğu toplam 44 şancı yarışacak.

9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın yarı final ve final galalarının biletleri 14 Eylül’den itibaren İKSV ana gişe ve Biletix satış noktalarından temin edilebilir.
Ayrıntılı bilgi için: https://goo.gl/ydqT4L #istanbulkültürsanatvakfı #borusansanat #leylagencer
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İstanbul Kültür Sanat Vakfı Leyla Gencer'i vefatının 10. yılında özel etkinliklerle anıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı 20. yüzyılın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen, vefat ettiği 2008 yılına kadar İKSV’nin Mütevelliler Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Leyla Gencer’i ölümünün 10. yılında özel etkinliklerle anıyor.

“Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık”
11 Eylül-10 Ekim, Borusan Müzik Evi

Küratörlüğünü Yekta Kara’nın üstlendiği “Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık” başlıklı sergi 11 Eylül’de kapılarını açacak.

Prof. Yekta Kara’nın, Leyla Gencer’in kişisel eşyalarından hazırladığı özel bir seçkiyi, büyük sopranomuzun yaşamının farklı kesitlerinden kayıtlarla bir araya getirdiği sergi, Borusan Sanat’ın katkılarıyla Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştirilecek. Sergi 10 Ekim'e kadar Borusan Müzik Evi’nde Pazar günleri hariç, ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.
Ayrıntılı bilgi için: https://goo.gl/ydqT4L
#istanbulkültürsanatvakfı #borusansanat #leylagencer
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İstanbul Kültür Sanat Vakfı'ndan Ahmet Cemal anısına "Ahmet Cemal İlk Çeviri Ödülü"

İKSV, 1 Ağustos 2017’de aramızdan ayrılan değerli yazar ve çevirmen Ahmet Cemal’in anısına, son bir yıl içinde ilk roman veya öykü çevirisini yayımlamış gelecek vaat eden bir çevirmene, bir defaya mahsus olmak üzere “Ahmet Cemal İlk Çeviri Ödülü”nü takdim edecek.

Ahmet Cemal, aynı zamanda, İKSV’nin 2015’ten bu yana her yıl çeviri edebiyatın nitelikli ürünlerini desteklemek amacıyla bir edebiyat çevirmenine sunduğu Talât Sait Halman Çeviri Ödülü’nün seçici kurul üyeleri arasında yer alıyordu. Kendisini, ölümünün birinci yılında saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

“Ahmet Cemal İlk Çeviri Ödülü” için başvurular, yayınevleri veya çevirmenler tarafından yapılabilecek.
#istanbulkültürsanatvakfı
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali ve İstanbul Caz Festivali’nin yeni direktörleri...

İKSV tarafından düzenlenen ve 46 yıldır farklı kuşakları müzikle buluşturan İstanbul Müzik Festivali’nin yeni direktörü Efruz Çakırkaya oldu.

Ve bu sene 25. yaşını kutlayan ve çeyrek asır boyunca İstanbullu müzikseverleri, güncel müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle buluşturan İstanbul Caz Festivali’nin yeni direktörü Harun İzer oldu.
#istanbulkültürsanatvakfı
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın kültür politikaları çalışmaları kapsamındaki yedinci raporu yayımlandı!

İKSV’nin kültür politikaları çalışmaları kapsamındaki yedinci raporu, “Birlikte Yaşamak: Kültürel Çoğulculuğu Sanat Yoluyla Geliştirmek” başlığıyla bugünden itibaren İKSV web sitesinde.

Kanada Trent Üniversitesi’nden Dr. Feyzi Baban ile Wilfrid Laurier Üniversitesi’nden Dr. Kim Rygiel tarafından kaleme alınan rapor, farklı kültürler barındıran toplumlarda, özellikle mülteci ve göçmenler ile ev sahibi nüfusun uzun vadede bir arada yaşama pratikleri geliştirmesinde kültür ve sanatın rolüne odaklanıyor.

“Birlikte Yaşamak: Kültürel Çoğulculuğu Sanat Yoluyla Geliştirmek” başlığıyla yayımlanan rapora buradan ulaşabilirsiniz: https://goo.gl/CG9tTc
Fotoğraf: Poyraz Tütüncü
#istanbulkültürsanatvakfı
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Paris Cité Internationale des Arts Türkiye Atölyesi 2019 yılı konuk sanatçılarını bekliyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2009’da Paris’in en köklü sanat kurumlarından Cité Internationale des Arts’da 20 yıllığına kiralanan Misafir Sanatçı Programı’nın Türkiye Atölyesi, farklı disiplinlerde çalışan sanatçılara üçer aylık dönemlerde Paris’te yaşama ve çalışma imkânı sunmaya devam ediyor.

Paris Cité Internationale des Arts Misafir Sanatçı Programı’nın Türkiye Atölyesi için 2019 yılı Ocak-Mart, Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık dönemleri başvuruları kabul edilmeye başlandı. Başvurular, görsel sanatlar alanında, deneysel film, tasarım, performatif sanatlar gibi farklı disiplinlerde çalışan herkese açık.
Ayrıntılı bilgi için: https://goo.gl/kdcZ9c #istanbulkültürsanatvakfı
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded