Profile cover photo
Profile photo
İstanbul İşletme Enstitüsü
287 followers
287 followers
About
Posts

Post has attachment
Dijital ortamlar (sosyal medya, internet, mobil platformlar) vasıtası ile yapılan pazarlama işlemine dijital pazarlama denir. Gelişen teknoloji ile birlikte geleneksel yöntemlerle pazarlama (radyo, televizyon, gazete vs.) geçerliliğini yitirmeye, yeni dönem dijital pazarlama ise göz önünde bulunmaya başladı. Dijital pazarlamanın en önemli avantajı tamamen tüketici odaklı oluşu. Günümüzde tüketici deneyimi artırılıyor, interaktif mağazalar inşa edilmeye başlanıyor. Adeta pazarlama devri yeniden yaratılıyor. Bu yüzden bir dijital pazarlama kursu başvurusu yapıp, dijital pazarlama eğitimi alarak bu yeni devire sizde ayak uydurmalısınız.

Post has attachment
Her kurumun bir kültürü vardır ve işletmeler işe alınacak personelin bu kültüre uyum sağlayabilecek olmasını ister. Kurum kültürü genellikle ortak değerlerdir ve bazı işletmelerde spesifik özellikler olabilir. Kişisel gelişiminize önem vermeniz ve eğitimlere katılmanız ayrıca iyi bir karaktere sahip olduğunuzu gösterir. Bir online eğitime katılmanız sabırlı, disiplinli ve iş takibi yapabilen bir çalışan olabileceğiniz anlamına gelir. Çünkü uzaktan eğitim almak belirli etkinlikleri zamanında yapmakla eşdeğerdir. İşe alım uzmanı bunları genellikle ölçemez. Ancak online eğitim aldığınızı ve belgelendirdiğinizi göstermek işe alım uzmanının kafasındaki tüm soru işaretlerini giderecektir.

Disiplin, meraklı ve öğrenmeye açık olmak ve azimli olmak bunlar işverenler için önemlidir.

Sertifikalarınızı öne çıkarmanın diğer bir yolu ise dijital özgeçmişinize eklemektir. Linkedin profilinize eklediğinizde diğer işverenler aldığınız belgeleri kolay şekilde görebiliri. Günümüzde erişilebilir olmak önemlidir ve bu problemi ortadan kaldırır.

Post has attachment
Herkesin hayatta rol model aldığı insanlar vardır, Steve Jobs, Mark Zuckerberg ya da adını çok başka bir mecrada duyurmuş Nuri Bilge Ceylan. Biz de onlar gibi olmak ister onlardan ilham alırız. Bu insanların ortak özelliği başarıyı yakalamış olmaları. Kim istemez ki başarılı olmak. Peki başarıya ulaşan kişiler nasıl bir yol izledi? Başarılı olmanın sırrı nedir? bunları merak ediyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız onların hikayeleri size yardımcı olabilir.

Post has attachment
Kariyer kişilerin yaşam boyu edinmiş oldukları iş ve faaliyetler ile ilgili oluşan pozisyonlar dizisidir. Bir başka deyişle meslek edimi, bulundukları işte ilerleme yani bireyin yaptığı veya yapacağı işler bütünüdür.

Kariyer planlama yalnızca iş ararken başlanılan bir süreç değildir. Kişiler eğitim hayatlarının ilk döneminde, son döneminde ya da mevcut çalışma koşulları içindeyken yenilik yapmak isterler. Bunun için iş aramaya başlamadan önce nereden başlayacaklarını belirlemeleri gerekir. Her bireyin kariyer belirleme süreci kendi eğitim, deneyim, değer ve yeteneklerine göre işlemektedir. Bu süreçte bireylerin öz farkındalıklarını artırmak, yeni iş olanaklarını keşfetmek, gerekli beceri ve deneyimleri kazanmada kariyer planlaması etkin rol oynamaktadır.

Post has attachment
Değişen dünya standartları birçok kavramın anlamını yeniden yazdı. Kimisinin önemi azalırken kimisinin önemi gün geçtikçe daha da arttı. Önemi artan kavramlardan birisi de Uzaktan Eğitim Sistemi. Çünkü devir hız devri. Devir yavaş olanlara şans tanımıyor ne yazık ki. Zaten kimsenin hiç bir şeye vakti yok da denebilir.

Online eğitim kavramı tam da bu ihtiyaçlardan doğdu da diyebiliriz.Bu yüzden en çok tercih edilen yöntemlerden birisi online eğitimler. Biz de İstanbul İşletme Enstitüsü olarak sizlere eğitimi daha hızlı daha kolay nasıl verebiliriz diye düşündük ve online eğitim alan öğrencilerimizin UZEM panellerinde bazı değişiklikler yaparak onlara kolaylık sağladık.

Post has attachment
Mobbing literatürde çok yeni bir kelime olup, ruhsal şiddet ve yıldırma eylemlerini içermektedir. Mobbing ingilizce “mob” kökünden gelmektedir. Bu sözcük, yasaya uygun olmayan kalabalık ve aşırı şiddetle ilişkili olan anlamındadır. Mobbing psikolojik şiddet, rahatsızlık anlamına gelmekte ve bu davranış biçimi insanlara huzursuzluk vermektedir. Psikolojik terör, psikolojik yıldırma ile eş anlamlıdır ve birine karşı cephe alma, duygusal hücumda bulunma anlamlarına da gelmektedir. Mobbing, işyerinde çalışanlar tarafından ya da işveren tarafınca dönem dönem meydana gelen ruhsal ataklardır ve son senelerin en önemli sorunlarından biridir. Mobbing’in psikolojik şiddet olması artık göz ardı edilemez bir hal almış ve bu mevzu daha sık literatürde yer almaya başlamıştır.

Post has attachment
Yıllık izin bir çalışanın en temel haklarından birisidir ve bu hak iş kanunlarınca korunan, kullanılmasından feragat edilemeyen, paraya çevrilemeyen, çalışanın dinlenme süresini belirten bir ücretli izin türüdür. Kanundaki adıyla ücretli izin olarak da adlandırılabilir, kanunla verilen bir haktır ve işveren tarafından işçiden alınması ya da işçinin vazgeçmesi söz konusu değildir. İşçinin korunması ve İşverenin sorumlulukları kapsamındadır.

Post has attachment
İngilizce dünya tarafından kabul edilen evrensel bir dildir. Dünya üzerinde en çok konuşulan 2. dil olan ingilizce iş dünyasının her yerinde kullanılıyor. Artık iş görüşmelerinde, mülakatçılar İngilizce biliyor musunuz? sorusu yerine direk 2. yabancı diliniz nedir? sorusunu yöneltiyorlar. Şartlar böyle olunca İngilizceyi öğrenmemekte direnmek manasızdır. Ancak sizde 8-10 kur süren bağlayıcı kurslardan sıkıldıysanız, bu İngilizce başka türlü öğrenilmez mi? diye düşünüyorsanız, Online Eğitimleri tercih edebilirsiniz. İngilizce C1-C2 eğitimi aldığınızda dersler online olarak gerçekleştiği için tablet, telefon ya da bilgisayarınızdan olduğunuz yerde derse katılabilme özgürlüğüne sahip olursunuz. Dersleri canlı izleme fırsatınız olmazsa sonrasında kayıtlardan tekrar edebilir, deneme sınavlarını çözerek kendinizi test edebilirsiniz.

Post has attachment
Üniversite sınavları yaklaştıkça öğrencilerin meslekler hakkındaki merakı da artıyor. Son yıllarda en çok tercih edilen mesleklerden biri olan hemşirelik artık erkek öğrenciler tarafından da bir hayli ilgi görüyor. Yalnız bu mesleği tercih etmek isteyen ancak kafalarında soru işareti olan ve tereddütte olup bizlere soru yönelten birçok öğrenci arkadaşlarımız da var. Biz de bu sebeple bu konuyu ele alma gereği duyduk.

Hemşire bireyin, ailenin, toplumun sağlığını koruyan, gelistiren, hastalık halinde diğer sağlık personelleri ile işbirliği içerisinde iyileştiren bakım ve sanattan oluşan kutsal mesleği icra eden meslek üyeleridir. Bu kutsal meslek "hem" yani birlikte ve "şıra" yani süt kelimelerinin birleşiminden meydana gelen süttaşlık anlamına geliyor.

Post has attachment
Süreç yönetimi, bir kurumun performansının sürekli olarak iyileştirilmesini sağlayan ve süreçleri temel “varlık” kabul eden bir yönetim disiplinidir. Süreç, aralarında birlik olan veya belli bir düzen veya zaman içinde tekrarlanan, ilerleyen, gelişen olay ve hareketler dizisidir. Giderek küreselleşen ve rekabetin her alanda çok yoğun olduğu dünyamızda, müşteri memnuniyetini sağlamanın ve sadık müşteriler yaratmanın önemi herkesce bilinmektedir. Müşteriye sunulan her mal veya hizmet bir sürecin çıktısı olduğuna göre, bu ürün veya hizmeti müşteri istek ve beklentilerine uygun ve firma için az maliyetli şekilde çalıştırmak için, süreci incelemek gerekmektedir.

İkinci Dünya Savaşı sonrasında Japonya’da başlayan ‘KAİZEN’ (sürekli iyileştirme) kavramıyla başlayan ve giderek dünyada ve Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan "kalite" çalışmalarının özünde bugün, süreç mantığı vardır. Toplam Kalite EFQM mükemmellik modeline göre bir sistem kurmak veya son yıllarda popülerlik kazanan CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi’ne geçmek isteyen veya ISO 9000 belgesi almak isteyen firmalar için Süreç Yönetimi hayatidir. ISO 9000 standardının 1994 versiyonunda yer almayan ‘süreç yönetimi, süreç göstergelerinin izlenmesi ve sürekli iyileştirme’ kavramları ISO 9000 :2000 revizyonunda artık yer almaktadır.
Wait while more posts are being loaded