Profile cover photo
Profile photo
ömür Okur
32 followers
32 followers
About
Posts

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Yok Oluş, Annihilation )

Bu filmin çok derin felsefesi var...? mış! O kadar derinde ki demek ki, ben o kadar derine inemediğim için anlayamadım.
Nereden geldiği belli olmayan bir organizma var... Bir de deniz feneri... Deniz feneri hedef... Hedefe giden yolda türlü engeller... Hedefe varamadan ölen insanlar çiçekli bir ağaca çevriliyor... Hedefe varanların ise birebir bir kopyası oluşturuluyor... 
Acaba diyorum filmde şunu mu demeye çalışmışlar; kendilerinin kim olduğunu bulmadan ölenler doğa için sadece gübredir, kendilerinin kim olduğunu bilerek yaşayan ve faydası olanlar ise insanoğlu yaşadığı sürece hatırlanacaktır?
Ama asıl olarak filmden çıkardığım; filmin sonundan bir önceki sahnesindedir. Hayattan daha akıllı olursan yaşarsın!
https://youtu.be/89OP78l9oF0
Benim Puanım: 6 / 10
IMDB Puanı: 7,2 / 10
Sinemalar.com Puanı: 10 / 10
Orijinal İsmi: Annihilation
Tür: Aksiyon , Fantastik , Macera
Süre: 115dk
Yapımı: 2018 - ABD
Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Oscar Isaac, Gina Rodriguez
Yönetmen: Alex Garland
Senaryo: Alex Garland
Yapımcı: Scott Rudin, Eli Bush

yazının tamamını https://www.omurokur.com/2018/03/yok-olus-annihilation/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Forgotten, Recall The Night )

Abisinin başarılarını kıskanan bir çocuk işte? Psikolojik bir film mi?
Aslında abisi yok da o mu öyle görüyor? Şizofrenik bir film mi?
Yeni taşındıkları evde garip şeyler oluyor ama ne? Paranormal bir film mi?
 
...
Sahnelerdeki her tahminimi ters köşeye yatıran, ince ayrıntıların çok güzel saklandığı harika bir film.
https://youtu.be/vxwDk3hb6Bw
Benim Puanım: 10 / 10
IMDB Puanı: 7,2 / 10
Sinemalar.com Puanı: 8,2 / 10
Tür: Aksiyon , Dram , Gerilim , Gizem
Yapımı: 2017 - Güney Kore
Oyuncuları: Kang Ha-Neul, Kim Moo-yul, Na Young-hee, Moon Sung Geun, Yeon Je-hyung
Yönetmen: Jang Hang-jun
Senaryo: Jang Hang-jun
Yapımcı: Megabox Plus M
Diğer Adı: Gieokui Bam, Recall The Night, Night of Memory

yazının tamamını http://www.omurokur.com/2018/03/forgotten-recall-the-night/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Çiftlik Bank Oyunu Nedir, Nasıl Dolandırdı? )


Etliye sütlüye karışmadan, elini sıcak sudan soğuk suya değdirmeden, suya sabuna dokunmadan, alın teri akıtmadan, oturduğu yerde ayaklarını uzatıp, cebine girmemiş olmasına rağmen yatırdığı paranın kat be kat değer kazanacağına olan tam inancı ile lüks hayaller kuran emek fukarasının sağılması, yumurtasının alınması, kırpılıp yününden, kesilip etinden faydalanılması oyunudur.
Çiftlikte ağa ne derse o geçerlidir. Ağa bir eli yağda bir eli balda olsun da, hayvanlar isterse açlıktan gebersinler önemli değil.
Şimdi diyeceksiniz ki ilk başlarda ağa herkese iyi bakıyordu, ödemeleri yapıyordu. Çiftlikler mağazalar, açıyordu... Çiftlik bankın ürünler raflardaydı...
Çiftlik Bank Mantığı Elon Musk'tan da esinlenmiş aslında. Elon Musk bir araba gösteriyor. Diyor ki fiyatı bu kadar... Sahip olabilmek için kaparo bu kadar... Ve arabanın üretimi için kurulacak tesisin parası en başta çıkıyor... Buradan misalle küçük beyefendi de diyor ki sen bana istediğin hayvanın söyle parasını ver; ben de senin için bu hayvanlardan ürün üretecek çiftlik kurayım, bakımını sağlayayım, size de ürünlerden elde ettiğim paradan kar payı vereyim.
Dolandırıcılık amaçlı değil de, çiftlik kardeşliği olarak kurulsaydı küçük üreticiye çok faydalı olabilirdi ama böyle bir düşünce bu tarihten sonra gerçekten yapılmaya çalışılsa bile, çiftlik bankın dolandırıcılığı yüzünden istenilen düzeye gelmeyecektir.
Atalarımız ne demiş; kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. İlk başta sisteme üye olana para vermiştir ama yeni katılanların parasından... Saadet zinciri bir bakıma... Reklam amaçlıdır. Hem parayı alıyorsun, hem kendi aynı parasını aynı kişiye bir kaç ay sonra parayı kullandıktan sonra geri veriyorsun, hem de milyonlarca liraya yaptırıp belki hiç etkisi olmayacak reklam yerine bedava çok etkili, aç gözlü kitlelere anında ulaşacak güven reklamı yaptırıyorsun...
Katılım sayısı böylelikle artmaya devam ediyor... arttıkça da diğer insanlar üzerinde güvenilir bir iş olduğu algısı da katlanarak artıyor... bu da kısa sürede daha fazla katılımcıya ve daha yüksek tutarda para anlamına geliyor...
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ismini destekçi olarak kullanmasa belki uzun bir süre daha varlığını sürdürecekti ve vurgunun kralını yapacaktı ama çocuğun acemiliğine geldi, böylelikle de bir sürü kişi daha kaz gibi yolunmaktan kurtuldu.
Bizim bazı arkadaşlarda vardı bu furyaya katılma heveslisi ama ikna ettik, katılmadılar. Düşünülmesi gereken en basit mantık şuydu; hayvanın türüne ve sayısına göre para yatırılıyor... Bu kadar farklı türden hayvan nerede barınacak, ne ile ve nasıl beslenecek, kim bakacak? Sadece göstermelik çiftlik açılıyordu; türüne göre hayvanı besleyecek ne bir yem fabrikası ne de bir samancı gündeme geldi, sütü işlemek için süt işleme fabrikası da yoktu ortalıkta, balları kavanozlara dolduracak bir tesiste. Hepsi demeyeyim de çoğu ürünün fason ürettirildiği ve üzerine marka bastırıldığı ortadaydı. Fason marka bastırma işini büyük marketlerden gayet iyi biliyorsunuz oysaki...
Neyse okuyanlar içerisinde varını yoğunu kaybedenler olabilir daha fazla dolduruşa getirmeyeyim. 
Ama aç gözlülük diğer tüm gerçekler ortada iken gözün önüne perde gibi iniyor ve dimyatta pirinç hayalleri kurdururken eldeki bulgurdan da ediyor.
Ana firmanın adında her şey saklı zaten; OYUN!

yazının tamamını http://www.omurokur.com/2018/03/ciftlik-bank-oyunu-nedir-nasil-dolandirdi/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Ziyaretçiler Gece Avı, Strangers Prey at Night )

Filmin başında verilen, filmde geçen olayların gerçekten yaşanmış olduğu bilgisi, gerilimin izleyicinin vücudunda salgılatacağı adrenalin seviyesini birkaç kat artmasına sebep oluyor…
Filmde daha önce sanki hiç korku filmi izlememiş gibi hareket eden karakterlere yine sinir oluyorsunuz.
Filmden gerçek hayatta uygulayabileceğiniz öğretiler;
Cep telefonu CEP TELEFONUdur sürekli cepte taşınır.
Daha öncesinden hiç bilmediğin bir yere gitmişsen, gittiğin yeri önce iyice bir keşfet.
Eğer kötülerden kaçıyorsan ses çıkarmamaya özen göster. Konuşma, panik yapma çünkü bu hareketler yerinin kötüler tarafından tespit edilmesine sebep olur.
Kötüler karşısında, kötüleri ortadan kaldıracak bir fırsat bulduğunda acıma ve bu fırsatı değerlendir çünkü o sana acımayacaktır.Buradaki olaylar yaşanmaz diyorsanız size başımdan geçen bir olay anlatayım. 6 ya da 7 sene önce ekim ayında, bir tur şirketinden uygun fiyata bir otel buldum. Aradım oteli yer var mı diye; buyurun dedi… Gittik… Otelde adeta in cin top oynuyor… Odaya yerleştik… Oda telefonu çaldı; akşam yemeği için çağırıyorlar… Yemekte öğrendik ki, otelde son konaklayanlar bizleriz, bir de otel sahipleri var… Biz ayrılınca onlarda gidecekler… Dışarı çıktık, geziyoruz ama terk edilmiş, korku filmlerinden fırlamış bir yer gibi… Otel sahipleri psikopat olabilirlerdi ya da kapalı otel psikopatlar tarafından açılıp av bekleyen bir tuzak olabilirdi… Sonrasında, bizdeki de ne cesaret dedik eşim ile birlikte:)
https://youtu.be/4_geUW08phI
Benim Puanım: 8 / 10
IMDB Puanı: 6,0 / 10
Sinemalar.com Puanı: 4,4 / 20
Vizyon Tarihi: 9 Mart 2018

Tür: Gerilim , Korku

Süre: 86dk

Yapımı: 2018 - ABD
Yönetmen: Johannes Roberts
Senaryo: Bryan Bertino, Ben Ketai
Yapımcı: Trevor Macy, Wayne Marc Godfrey
Diğer Adı: The Strangers: Part 2; Ziyaretçiler 2

yazının tamamını http://www.omurokur.com/2018/03/ziyaretciler-gece-avi-strangers-prey-at-night/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Stephen Hawking Kısa Zamanına Rağmen Tarihteki Yerini Aldı )


Stephen Hawking teorik fiziğe yapmış olduğu katkıları, konunun hakimi ilgili yerlerden okuyabilirsiniz. Ben Stephen Hawking'in ne yaptığına odaklanmıyorum. Benim odaklandığım nokta; vücudunun yaşamsal fonksiyonlarını devam ettiren organları hariç diğer tüm faaliyetlerini sıfırlayan bir hastalığa yakalanmasına rağmen, kendisinin dünyaya katabileceği noktada kendisine engel koymaması, kimsenin de Stephen Hawking'i bir engelli olarak görmemesidir. 
Burada insanların birbirine yaptıkları şey, dünyaya gelmiş bir yaşama saygı göstermeleridir. Dini açıdan baktığımızda Stephen Hawking bir ruhtur. Bedeni ise dünyada kendisine sağlanmış bir vasıta. Stephen Hawking'in ruhu bedeninden ne elde edebiliyorsa onu sonuna kadar kullanmıştır.
Stephen Hawking'in ruhuna saygı gösteren çevresindeki diğer insanlarda ellerinden ne geliyorsa yaparak, Stephen Hawking'in bedeninin yerine getiremediği şeyler için vasıta geliştirmişler veya aracı olmuşlardır.
Sağlıklı olmalarına şükretmesi ve başarıya yürümesi gerekirken yapmayanların, oflayanların, puflayanların, ne kendilerine ne de çevresindekilere saygı göstermeyenlerin Stephen Hawking'in ve çevresinde bulunanların davranışlarından çıkartacakları çok büyük ders vardır.
Yazdığım şeyler bazıları için havada kalabilir. Stephen Hawking'in hayatından bir kesiti; özellikle sağlıklı bir insandan, hastalığı nedeniyle hareket edemez bir duruma geçişini ve yaşadığı zorlukları konu alan Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything filmini izlemenizi tavsiye ederim.

yazının tamamını https://www.omurokur.com/2018/03/stephen-hawking-kisa-zamanina-ragmen-tarihteki-yerini-aldi/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Stephen Hawking Kısa Zamanına Rağmen Tarihteki Yerini Aldı )


Stephen Hawking teorik fiziğe yapmış olduğu katkıları, konunun hakimi ilgili yerlerden okuyabilirsiniz. Ben Stephen Hawking'in ne yaptığına odaklanmıyorum. Benim odaklandığım nokta; vücudunun yaşamsal fonksiyonlarını devam ettiren organları hariç diğer tüm faaliyetlerini sıfırlayan bir hastalığa yakalanmasına rağmen, kendisinin dünyaya katabileceği noktada kendisine engel koymaması, kimsenin de Stephen Hawking'i bir engelli olarak görmemesidir. 
Burada insanların birbirine yaptıkları şey, dünyaya gelmiş bir yaşama saygı göstermeleridir. Dini açıdan baktığımızda Stephen Hawking bir ruhtur. Bedeni ise dünyada kendisine sağlanmış bir vasıta. Stephen Hawking'in ruhu bedeninden ne elde edebiliyorsa onu sonuna kadar kullanmıştır.
Stephen Hawking'in ruhuna saygı gösteren çevresindeki diğer insanlarda ellerinden ne geliyorsa yaparak, Stephen Hawking'in bedeninin yerine getiremediği şeyler için vasıta geliştirmişler veya aracı olmuşlardır.
Sağlıklı olmalarına şükretmesi ve başarıya yürümesi gerekirken yapmayanların, oflayanların, puflayanların, ne kendilerine ne de çevresindekilere saygı göstermeyenlerin Stephen Hawking'in ve çevresinde bulunanların davranışlarından çıkartacakları çok büyük ders vardır.
Yazdığım şeyler bazıları için havada kalabilir. Stephen Hawking'in hayatından bir kesiti; özellikle sağlıklı bir insandan, hastalığı nedeniyle hareket edemez bir duruma geçişini ve yaşadığı zorlukları konu alan Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything filmini izlemenizi tavsiye ederim.

yazının tamamını http://www.omurokur.com/2018/03/stephen-hawking-kisa-zamanina-ragmen-tarihteki-yerini-aldi/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Ölü İle Şeytan Bile Uğraşmaz )


Ölü,
Allah'ın tecellisi ruh, vakti dolmuş ve bedeninden ayrılmıştır
Bütün işlediği sevabı ve günahı ile ömrünü tamamlamıştır
Yapacakları ile yaptıkları arasındaki kapı kapatılmıştır
Her şey bitmiştir
Nasıl bilirdiniz diye sorar imam
Bilenler konuşsun, bilmeyenler sussun atıp tutmanın dinimizde yeri yoktur; bunu yapan kardeşinin etini yemiş gibidir der Allah Kuranı Kerim'de
Herkes kendinin ne olduğunu söylesin
Bir başkasının... Hele ki bir ölünün değil!

yazının tamamını http://www.omurokur.com/2018/03/olu-ile-seytan-bile-ugrasmaz/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Dangal )

Aamir Khan filmlerinde Hindistan’ın bozuk olan yapısını anlatırken, sebeplerine inilerek sonunda çözüm önerileri de verilmektedir.
Aamir Khan’ın filmlerinde konu ettiği sorunlar Türkiye’nin de sorunları. Hatta bu sorunlar 3. Dünya ülkelerinin genel sorunları.

Bizim gibi 3. Dünya ülkelerinin insanları için acı talihtir, liyakatın devre dışı bırakılarak, işinin vasfı olmayan kişilerin siyasi yakınlık dolayısı ile kamu kuruluşlarında işe girmeleri ve kolayca sözü geçen konumlarda yer almaları.
Bundan taa 14 yıl öncesinde hatırlıyorum; KPSS den iyi puan almama rağmen mülakatta elenmiştim ve o dönem en iyi arkadaşlarımdan birisi olduğunu zannettiğim kişi bana “teşkilata kaydını yaptır demişti; her parti kendi teşkilatından adamlar ile çalışmak ister.” Türkiye şimdi farklı mı? Bunu ben cevaplamayayım, siz yaşıyorsunuz!
Elektrik Elektronik Mühendisi olarak baraja başvuruyordum; Ziraat Mühendisine, Astronomi mezununa iş var bana yok.
...
Türkiye olarak spor dallarında neden başarısız bir ülkeyiz? Güreş, okçuluk gibi Ata sporlarımızda bile başarısızız. En çok paranın döndüğü futbolda bile; takımlar seviyesinde Galatasaray’ın UEFA kupası, milli takımlar seviyesinde de dünya 3.lüğümüz var. Avrupa da, dünya da bir sürü takım var illa birileri daha iyi olacak değil mi, birileri başarısız olması gerekiyor ki birileri başarılı olsun. Neden biz başarısız tarafta olmayı tercih ediyoruz?
...
Gençlik ve Spor Bakanlığının amacı nedir? Her ilin en ücra köşesinde bile olsa gelecek vadeden sporcuları bulup yetiştirmek. Yoksa değil de ben mi yanlış biliyorum? Sporda destek ol, diğer alması gereken eğitimleri de alsınlar… Geleceğe yatırım yapmak bu aslında; kazan kazan.
Bizim gibi ülkelerin insanları başarıya açtır; hangi dalda olursa olsun bir zafer yıllar geçse de unutulmaz. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu, Sinan Şamil Sam, Süreyya Ayhan, Elvan Abelegese aklıma gelenler... A Milli Türk Basketbol Takımını hatırlıyorsunuzdur; “u a dev adam 12 dev adam” bu bile bir sürü çocuğun basketbola yönelmesine sebep olmamış mıydı...
Bir spor müsabakasından sonra birinci olan ülkenin marşının çalınması, o marşı çalınan ülke insanları için ne kadar büyük bir onur!
Türk bayrağı göndere çekiliyor… İstiklal marşı çalıyor… Ve bütün dünya insanları helal olsun diyor… Bu ülke nerede? Bir farkındalık yaratıyor! Ama halimize bak:( Sporun neresindeyiz. Hiçbir yerinde. Diğer kurumlarda olduğu gibi buranında çoğunluğu işini bilmez adamları kayırma yeri olmuş. Tanıdığım çok iyi yöneticiler var. Gayretlerini de görüyorum ama ya mış gibi görünüyorlar ya da önlerinde göremediğimiz engeller var. Kim bilir?
Az sayıda ki başarımız da maalesef saman alevi gibi. Bir yanar anında söner. Çünkü devamını getirecek unsurlar sporcularımıza maalesef sağlanamamakta.
Çünkü sporda kazanabilmek için sürekli çalışmak lazım. Üniversitedeki gibi son gece çalışılan dersler gibi değil. Kondisyon hep iyi olmak zorunda. Kondisyon için gerekli olan alet edevat günlük alınması gereken gıda sağlanabilmeli! Bu ne anlama geliyor? Para ihtiyacı!
İşi, yaptığı spor ama geçimini sağlayabilmek için alakasız işlerde çalışan bir sürü, dünyayı dize getirebilecek sporcumuz var.
Tenis, golf, okçuluk, araba yarışı, yüzme, buz pateni gibi sporlarda yarışabilmek için iyi bir bütçe gerekiyor ve bu bütçe genelde aileler tarafından karşılanıyor. Ailesini seçme hakkı olmadığına göre bir kimsenin bu ve benzeri dallarda yarışabilmesi için ailesinin dışında parasal kaynaklara ihtiyacı olacaktır. Burada da kimdir bu kaynak; Gençlik ve Spor Bakanlığı!
Hem Türkiye’nin ahlak düzeyi sürekli aşağıya doğru gitmektedir. Askerde askere ot yondurulurdu:) Neden? Boş kalıp farklı şeyler düşünmesin diye!
İşsizliğin yıllardır büyük sorun olduğu ülkemizde, gençler, eğer başarılı olabilecekleri spor dalları tespit edilip eğitim almaları ve müsabakalara hazırlanmaları sağlanırsa hem işsizliğin hem aylak aylak gezmeden dolayı kavga dövüşe karışmalarının önüne geçilir hem de vatana millete hayırlı insan olmaları yönünde adım atılmış olunur.
Bu sadece spor ile de sınırlı değil; resim, müzik, yazarlık gibi alanlarda da yapılabilir.
Ama maalesef:(
Filmde kadın hakları da gayet net açıklanmıştır. Kadın, sadece yemek yapan, çamaşır bulaşık yıkayan, ütü yapan, çocuk doğuran bir canlı değildir. Kadında erkeklerin yapabileceği her işi yapabilir. (Aman canım o nu da değil hani) [birçok kişi ya onu ya onu diyeceğini düşündüğüm için yazdım:)])
Filmdeki şu söz çok güzel; birinci olursan seni gelecekte de anlatırlar ama ikinci olursan o an için anılırsın ama eninde sonunda unutulursun!
Film gerçekten yaşanış bir olayı konu edinmiştir; 2010 Olimpiyat Oyunları… Hindistan, tarihi boyunca güreş dalında hiç altın madalya kazanmamıştı. O yıl yarışa 22 yaşındaki Geeta Phogat katıldı. Olimpiyatlara Hindistan’ı temsilen katılan ilk kadın güreşçi olan Geeta, aslında hiç “profesyonel” güreş eğitimi almamıştı. Onu, genç yaştan itibaren kendisi de güreşçi olan babası yetiştirmişti. Ama Geeta, tüm engelleri aşarak Hindistan’a güreş dalında altın madalya getiren ilk sporcusu olmayı başararak tarihe geçti. 2014 yılında yapılan bir sonraki Olimpiyat oyunlarında ise Geeta’nın kız kardeşi Babita Kumari, ülkeye bir altın madalya daha kazandırdı! Azim, kararlılık, tutku ve mücadele dolu bu ilham veren başarı öyküsü.
https://youtu.be/x_7YlGv9u1g

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 8,6 / 10

Sinemalar.com Puanı: 9 / 10

Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017

Yapımı: 2016 - Hindistan

Tür: Biyografi , Spor

Süre: 169 Dak.

Yönetmen: Nitesh Tiwari

Oyuncular: Aamir Khan, Saakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra, Zaira Wasim

Senaryo: Nitesh Tiwari

Yapımcı: Aamir Khan, Kiran Rao

Diğer Adı: Kushti

yazının tamamını https://www.omurokur.com/2018/03/dangal/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( The Florida Project )


Filmin isminde geçen project'in "proje" olarak çevrildiği bir sürü websitesi olduğunu fark ettim ki bunlar içerisinde profesyonel anlamda sinema alanında faaliyet gösteren sitelerde mevcut:(
Proje çevirisi ile Florida da geçen veya ismi Florida konulan bir projeyi konu edinmiş bilim kurgu ya da bir deney çalışması filmi beklentisi içerisine gireceksiniz ama göreceksiniz ki uzaktan yakından alakası yok! Peki ama bu film için project'in doğru çevirisi nedir?
Project'in bu film adı için kullanılacak doğru çevirisi: "sosyal konutlardan oluşan site"dir. Filmde bu anlama benzer faaliyet gösteren bir otelde konaklayanların yaşamlarını anlatılmaktadır. Yani; bir nebze Arka Sokaklarda neler oluyor! Özellikle de, Bria Vinaite'in sanki kendisi o imiş de kamera ile yaşadıkları çekilmiş havası veren, canlandırdığı; genç yaşta çocuk sahibi olup da dımdızlak ortada bırakılmış bir kadının hayatının aktarılması takdire şayan...
Bu yazıyı yazan ben ve okuyan siz annelerimizin babalarımızın, bizi büyütmeye çalışırken ne cefalar çektiğinin ne kadarının farkındayız? Çocukluk işte biz sadece çocukluğumuzu yaşıyorken kim bilir onlar kendileri ve çevreleri ile ilgili ne büyük bir savaş içerisindedirler de bize nebze fark ettirmiyorlardır:(
Film bu konu üzerinde farkındalık yaratmak üzerine odaklanmış ve başarı ile de amacına ulaşıyor.
Biz evimizde, yatmak için özel döşediğimiz yatak odalarımızdaki sıcak yataklarımızda mışıl mışıl uyurken... kim bilir başka yerlerde ne acıklı sahneler gerçekleşmektedir:(
"ıyyyy ben bu işi hayatta yapmam" demeyin. Düşmez kalkmaz bir Allah! Bir gün, yatağımızdan bir uyanırız ve öyle şartlar içerisine girmiş buluruz ki kendimizi - ismi anılınca bile kusmuğumuzun acısını gırtlağımızda hissettiğimiz, tiksinti duyduğumuz işleri kapabilen olabilmek için yarışır halde...   
https://youtu.be/WwQ-NH1rRT4
Benim Puanım: 10 / 10
IMDB Puanı: 7,7 / 10
Sinemalar.com Puanı: 6,3 / 10
Vizyon Tarihi: 23 Şubat 2018
Yapımı : 2017 - ABD
Tür : Dram
Süre: 115 Dak.
Yönetmen : Sean Baker
Oyuncular : Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite, Valeria Cotto, Christopher Rivera (i)
Senaryo : Sean Baker, Chris Bergoch
Yapımcı : Sean Baker, Chris Bergoch

yazının tamamını http://www.omurokur.com/2018/03/the-florida-project/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ömür OKUR sitesinden bir yeni yazı: ( Beni Adınla Çağır, Call Me By Your Name )

Bu filmi izlerken, bir erkek olarak, hemcinslerime karşı cinsel olarak ilgi duymadığım için Allah'a şükrettim.
Film, erkek erkeğe ilgiyi ve ilişkiyi, pornoya başvurmadan o kadar etkileyici işliyor ki; pornografik tarafını bilinçaltınız algılayarak iğreti hissetmenize sebep oluyor. Tam aksi de doğru olabilir yani hemcinslerine ilgi duyan erkekler bu filmden şehvet hissedebilirler.
Filmin erkek erkeğe ilişkiye, nasıl olabilir? diyenler ve karşı çıkanlar için mide bulandırıcı olduğu konusunda uyarayım. Şahsen benim midem kalktı:(  
https://youtu.be/Z9AYPxH5NTM

Benim Puanım: 7 / 10

IMDB Puanı: 8,1 / 10

Sinemalar.com Puanı: 7,6 / 10
Vizyon Tarihi: 23 Şubat 2018
Yapımı : 2017 - İtalya , Fransa
Tür : Dram , Romantik
Süre: 130 Dak.
Yönetmen : Luca Guadagnino
Oyuncular : Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel
Senaryo : James Ivory
Yapımcı : Marco Morabito, Peter Spears

yazının tamamını http://www.omurokur.com/2018/03/beni-adinla-cagir-call-me-by-your-name/ adresinde okuyabilirsiniz.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded