Profile

Cover photo
Özgür Şahin
Works at Denizbank
Attended Tekirdağ Anadolu Lisesi
Lives in Tekirdağ
195 followers|244,972 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
YARGI-sızlık : İçinizdeki Parmaklıklardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Hemen savunmaya geçeriz değil mi, karşımızdaki kişi sorar beni nasıl bu kadar basit bir şekilde yargılayabiliyorsun der ve bizler şu cevabı veririz “ben seni yargılamıyorum”. Şimdi cevabı birlikte inceleyelim, “seni yargılamıyorum”, demek bile yargılamanın bir biçimidir, çünkü karşımızdakinin bizi “suçladığını” düşünmüş, sıkışmışlık hissi ile #inkar yönünde adımımızı atmışızdır bile…

İşte yargılarımız bu kadar içimize işlemiştir. Peki soracaksınız “bunun sorumlusu ben miyim”, ki bu da bir diğer #yargılama cümlesidir… Tabi ki sorumlu olarak tek bir kişi veya etken gösterebilmek zordur, genel olarak yetiştiğimiz çevremiz, aldığımız kültürel ve sosyal eğitim ve hayat tecrübemiz aslında bu #yargı sistemini oluşturmuşlardır. Fakat asıl sorun bu sistemin “iliklerimize işlemişlik derecesidir”.

YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/KfoJkV
 ·  Translate
Bugün bir değişiklik yapalım ve yargılama mekanizmamızı en azından bir anlığına kapatalım. Peki yargısızlık nasıl çalışır? Ne yapmamız lazım?
1
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
KENDİNİZİ MUTLU ETMENİN EN KOLAY 4 YOLU

#Mutlu olmanın çoğu zaman birçok şeyin bir arada olmasından geçtiğini düşünüyoruz. Hatta bazılarımız mutluluğun kendinden çok uzak olduğunu düşünür ve karamsarlık onlar için vazgeçilmez olabilir. Eğer kendinizi mutlu etmek istiyor ve hayatta mutlu olmanın yollarını arıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Bunun için ne paraya, ne şan şöhrete ne de arabalarla dolu bir garaja ihtiyacınız var.

İşte #mutluolmak için ihtiyacınız olan sadece bu 4 adım:

YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/AMkp8E
 ·  Translate
Eğer kendinizi mutlu etmek istiyor ve hayatta mutlu olmanın yollarını arıyorsanız size güzel bir haberimiz var.Kendinizi mutlu etmenin en basit 4 yolunu yazdık.
2
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
ZAMANIN DEĞERİNİ BİLMEK, HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEKTİR!

Yeni bir yıl başladı. 1 Ocak itibariyle herkesin hesabında 365 gün var. Herkesin hesabına her sabah, 86400 saniyeye zaman yatacak.

İnsanlar, yeterince zamanları olmadığından şikâyet ederler; yapmadıklarının mazereti olarak zamansızlığı öne sürerler. Ev kadınları da holding patronları da, kafalarını kaşıyacak vakit bulamadıklarından yakınırlar. Ama bazı insanlar da zamanlarını çok etkin kullanırlar. İşleri ne kadar yoğun olursa olsun, kendilerine ve sevdiklerine #zaman ayırabilirler.

Her gün hesabına yatan zamanı nasıl kullandığı, insanın #hayat kalitesi belirler. Çoğu insan zamanı heba ettiğinin farkında bile olmaz; çünkü hayat, zamanı boşa harcatan tuzaklarla doludur. Cep telefonu ve tabletlerle oynadığı oyunlar, sosyal mecralarda geçirdiği fazla zaman; bir konuşmayı zamanında bitirememe, gereksiz telefonlar, gündemsiz ve fazla uzun toplantılar; #sistemsizlik, dikkatini toplayamama, kararsızlık, erteme huyu; aynı anda çok iş yapmaya çalışma, hayır diyememe gibi onlarca tuzak insanın zamanı çalar. Zamanı iyi kullanan insanların en temel farkı, bu tuzaklara düşmemeleridir. Aslında insanların çoğunun esas sorunu #zamansızlık değil, zamanı etkin kullanmayı bilmemeleridir.

YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/3rZdG4
 ·  Translate
Hayat, yan yana dizilmiş “bu anlar” dizisinden oluşur. Hayata değer vermek, “bu anların” değeri bilmekle olur. Zaman duraksamaz, geriye alınmaz..
2
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
BÜYÜK KARAR BAŞKADIR, ZOR KARAR BAŞKA..

#Karar vermenin hiç düşünmediğiniz boyutu üzerine yazıyorum. Zor karar nedir? Büyük karar nedir? Zor karar veya büyük karar farkları nedir? En basit eylemler bile uzun #düşünce ve karar enerjisi tüketebilir.

O gün giyeceğiniz ayakkabı seçimi, hava durumuna göre alacağınız giyeceklerin kalınlığı, çantanızda olması gerekenler, toplantı takviminizi veya diğer insanlar olan görüşmelerinizi ayarlayacağınız zaman aralıkları ve yer seçimleri…

Ne yiyeceğiniz, ne içeceğiniz, ne okuyacağınız, ne izleyeceğiniz, kime mesaj atacağınız, hangi sosyal medya statüsünü takip edeceğiniz, hangi fotoğrafı veya bilgilendirmeyi paylaşacağınız-beğeneceğiniz ve diğerleri…

Durumu anladınız.

Zaten çok da iyi biliyorsunuz ve bu gerçeği birebir yaşıyorsunuz.

Ancak şu ana kadar saydıklarımızın hepsi, sayıca çok da olsalar, yorucu da olsalar küçük kararlar. Dikkat ederseniz, “kolay” kararlar demiyorum çünkü bir kararın kolaylığını veya zorluğunu belirleyen o kararın sadece etkisi değil.

YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/i4I5z0
 ·  Translate
Hayatınızda kararsızlık yaşadığınız konuları düşünün. Bunlar kararların zorluğundan mı, yoksa büyüklüğünden mi kaynaklanıyor?
3
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
TOPLANTI YAPMANIN KURALLARI NELER?

Koca koca firmaların çalışanları günün önemli bir bölümünü #toplantı yaparak geçiriyor. Firmalar büyüdükçe toplantı süreleri uzuyor ve toplantı sayıları da artıyor. Toplantının amacı nedir dersek işleri planlamak ve şirketin hedefini gerçekleştirmek başlıklarıyla özetleyebiliriz. Ancak bu amaçlar altında verimli toplantı yapan şirket sayısı çok az. Pek çok şirket; gereksiz, fazla uzun ve verimsiz toplantılar yaparak çalışanların çok değerli zamanını boşa harcıyor.

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/toplanti-yapmanin-kurallari-nedir/
 ·  Translate
Toplantı yapayım derken verimli zamanınızı çalmamak altın kural olmalıdır. Peki verimli toplantı nasıl yapılır? Toplantı yapmanın altın kuralları nedir?
2
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
KREDİ SİCİL AFFI ve KREDİ KARTI SİCİL AFFI NASIL OLACAK?

Ülkenin gelişen ekonomik göstergeleri, kobilere ucuz kredi imkanları dahilinde çıkan nefes kredisi (nefes kredisi nedir), sıfır faizli kosgeb kredisi (sıfır faizli kosgeb kredisi nasıl alınır) programlarında en sık dillendirilen sorular şunlar : Kırmızı kalem mağdurları ne yapacak? Bankalara borcu olan kredi çekebilir mi? Kredi sicili bozuk olan kişi nasıl kredi çekebilir? ve/veya Kredi notu kötü olan kişi nasıl kredi alır?

Durum böyle olunca yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte kredi kartı sicil affı veya kredi sicil affı gündeme geldi ve çalışma başlandı. Kredi sicil affı kimleri kapsayacak sorusunun yanıtı olarak ilk etapta 11.5 milyon kişinin kara listeden çıkarılması için teklif taslak aşamasında diyebiliriz. Sicil affından nasıl yararlanırım sorusuna yanıt olarak Hürriyet Gazetesi ve Sözcü Gazetelerinin haberlerine göre geçtiğimiz cuma günü teklif edilen torba yasanın içinde yer alan sicil affı tasarısıyla 11 milyon 561 bin 202 kişi ve 2 milyon 331 bin 460 şirketin sicillerini sıfırlama imkanı getirecek.

Yazının Tamamı : http://www.bankanotu.com/kredi-sicil-affi-ve-kredi-karti-sicil-affi-nasil-olacak/
 ·  Translate
Ekonomiye can katan nefes kredisi ve sıfır faizli kosgeb kredisinden sonra kredi sicil affı ve kredi kartı sicil affı gündeme geldi. Sicil affı şartları nedir?
2
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
BANKALARIN KİRALIK KASA FİYATLARI 2017

Günümüzde bankalardaki #kiralıkkasa hizmetinden faydalanma sayısı oldukça artmıştır. Özellikle yeni evlenen çiftlerin düğün sonrasında eline geçen takıların saklamasında ve/veya ticaretle uğraşan birçok esnafımızın/tacirin önemli bilgi ve belgelerini saklamasında sıkça kullandığı yöntemlerden birisi kiralık kasa hizmeti. Genelde bu sebeple kullanılan kiralık kasalar özellikle güvenli olması ve kolayca ulaşılabilir olmaması tüketiciyi rahatlatmaktadır.

Kiralık #kasa ücreti ne kadar veya kiralık kasa fiyatları 2017 yılında nedir sorularını yanıtlayan, Bankalardaki kiralık kasa ücretleri konusunda aklınızdaki birçok soruyu cevaplayan bir yazı derlemek istedik.

Yazının Tamamı : http://www.bankanotu.com/bankalarin-kiralik-kasa-fiyatlari-2017/
 ·  Translate
Günümüzde bankalardaki kiralık kasa hizmetinden faydalanma sayısı oldukça artmıştır. Hal böyleyken bankaların kiralık kasa fiyatları sorularını yanıtlayalım..
2
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
Kış Mevsiminde Bebek Dışarıya Çıkarılmalı mı?

Bebekler ve çocukların gelişimi için son derece önemli olan D vitamininin en önemli kaynağı güneş ışığı. Bu nedenle çocuğun sadece yazın değil kışın da güneşten faydalanması gerekiyor.

Vücudun D vitamini gereksinimi, büyük ölçüde güneş tarafından sağlanır. Kemiklerin ve özellikle dişlerin güçlenmesi için D vitamini son derece önemli. Ancak, bebekler ve çocukları yaz ve kış güneşinden faydalandırmanın da kuralları var. Yazın çocukların güneş ışınlarının dik geldiği öğle saatlerinde uzun süre güneşte kalması fayda yerine zarar verirken; kış güneşi ise son derece yararlı. Bu nedenle kışın da çocuklarınızın D vitaminini doğal yollardan alması için onları eve kapatmayın ve kışın da çocuğunuzun güneşten faydalanmasını sağlayın. Güneşli günlerde camın arkasından değil, açık havada güneşlendirin.

YAZININ TAMAMI : http://www.kalbim.gen.tr/kis-mevsiminde-bebek-disariya-cikarilmali-mi/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
SİZ DE #erteliyici KİŞİLERDEN misiniz?

Hayatınızın içinde “sonra yaparım” , “biraz ara vereyim” , “bir mola istiyorum” gibi davranışlarınız varsa siz de birçok insan gibi “erteleyici” olabilirsiniz.

Önemli olmayan işleri yaparak vakit geçirmek esas yapılacak işlerin birikmesine neden oluyor. #Erteleme davranışı sürekli tekrarlandığında ise alışkanlık haline geliyor. #EmseyHospital’dan Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Orhan Karaca kişilerin hedefleri doğrultusunda adım atmak varken, neden ertelemeye ihtiyaç duyduklarının sebeplerini anlattı.

Neden sürekli ertelemeyi tercih ediyoruz?

Ertelemenin farklı nedenleri var. Bunlar tek başına var olabileceği gibi birkaç tanesi birlikte de olabiliyor. Ertelemenin en önemli nedenlerinden biri #mükemmeliyetçilik. Mükemmeliyetçiler kalite ve verimlilik odaklı kişiler olduğu için ortaya çıkacak sonuçla aşırı ilgileniyor. Ayrıntılara takılıp, bu ayrıntılar olmadıkça harekete geçmek istemiyorlar. Bir yandan bu ayrıntılarla uğraşıp adım atmıyorken, diğer yandan da adım atmak zorunda hissedip bu duyguların arasına sıkışıyorlar.

YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/Vc3Vtz
 ·  Translate
Hayatınızın içinde "sonra yaparım","biraz ara vereyim","bir mola istiyorum" gibi davranışlarınız varsa siz de birçok insan gibi "erteleyici" olabilirsiniz.
3
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
BİR YOLU VAR!

#Nietzche ’nin şu sözü ile yol gösteriyor bize; “Yaşamak için bir nedeni olan kişi, hemen her nasıl’a katlanabilir.” Yaşama tutunanların yaşama yönelik tutumlarındaki farka vurgu yapıyor: Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten çok önemi yok; asıl önemli olan yaşamın bizden ne beklediği! Ona göre herkesin somut bir misyonu, görevi var yaşamda ve insan varoluşunun özü de tam bu #sorumluluk. “İkinci defa yaşıyormuşçasına ve ilk kez şimdi yapmak üzere olduğunuz gibi hatalı hareket etmişçesine yaşayın!” Geçmişte olana değil, geleceğe odaklanan; olan karşısında karamsar olmak yerine iyimser ve eylemci bir tavır öneriyor #Frankl. #başarı   #sevgi   #cesaret  

Yaşamdaki anlamın üç farklı yoldan keşfedilebilir olduğunu söylüyor:

...

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/bir-yolu-var/
 ·  Translate
Her canlı kendi anlamını ve çıkış yolunu yaratırsa, tünelin sonundaki ışığı ya da her karanlık hissin sonundaki aydınlığı bulmayı seçebiliyor.
2
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
HANGİ TÜRK ROMANLARINI MUTLAKA OKUMALIYIM?

Daha önce birçok kişisel gelişim kitabı tavsiye ettik. Hatta birkaç kişisel gelişim kitap özetleri yayımladık. Şimdi Türk edebiyatından romanlar okumak isteyenler için, Türk romanı nereden nereye geldi sorusunu cevaplayacak bir liste hazırlamak istedim. 1873-1973 yılları arasındaki 100 yılı kapsayan bir dönemden seçtim romanları. Mutlaka okunmalı bu romanlar. (Hangi Türk romanları okumalıyım? sorularını da cevaplandırmış olacağız.)

Bu listede yer alan romanların çoğu bilinen, adı duyulmuş romanlar. Ama biçim, içerik, yazar-roman gelişimi ve olay örgüsünü oturttukları dönem açısından da önemli oldukları pek bilinmiyor. Üstelik bu romanların her biri, yazıldıkları dönemin sorunlarını irdelemeleri açısından oldukça iyi örnekler.


YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/c1odPy
 ·  Translate
Elbette Türk edebiyatının birbirinden güzel romanları var. Ancak bunu neden okumadım veya hangi Türk romanını okumalıyım dediğiniz kitaplar var. Hangileri mi?
2
Add a comment...

Özgür Şahin

Shared publicly  - 
 
TUTUNDUĞUMUZ HER NEYSE..

Peki ne yapacağız?

Korka korka, vazgeçe vazgeçe, umudumuzu her gün eze eze nereye kadar devam edeceğiz?

Böyle yaşanır mı? Elbette yaşanmaz. Kendimce bir iki formül geliştirdim. Belki işinize yarar.

Birkaç gündür hayattan ödünç aldığım şeyleri düşünüyorum. Somut ya da soyut, her şeyi… Başarılarımı, başarısızlıklarımı, ailemi, yeteneklerimi, yeteneksizliklerimi, iyi olduklarımı, tamamen çuvalladıklarımı, saçlarımı, gözlerimi, ellerimi, inançlarımı vs…

Tüm bunların ödünç olduğunu bildiğim halde bazılarını kaybetmeye gönlüm hiç razı olmayacak, farkındayım. Öncelikle kabul etmem gereken şey şu ki, ödünç aldığım her ne varsa elimden gelen tek şey onların değerini bilmek. Her an birinden birini hayat geri alabilir.

Kazananları kaybedenlerden ayıran tek şey, kaderin her yeni oyununa gösterdikleri tepkidir.

O halde, o geri almadan hepsinin tadını çıkarmam lazım!

YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/e4nWDp
 ·  Translate
Ayakta kalmamızı sağlayan şeyleri bulmak çok önemli! Siz de tutunduklarınızı ve tutkularınızı hatırlayın. Çoğu şeyi yoluna koymanın adresi buradan geçiyor.
2
Add a comment...
Story
Tagline
Kimdir Özgür Şahin?
Introduction
<font color="#000000" face="Ubuntu"><span style="font-size: 13px;">Türkiye'nin en büyük <a href="http://www.kendinigelistir.com">kişisel gelişim</a> sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır. Aynı zamanda <a href="http://www.bankanotu.com">banka kredileri</a>, bankacılık, kredi notu ve banka ürünleri hakkında profesyonel deneyimi bulunmaktadır.</span></font><br>
Education
 • Tekirdağ Anadolu Lisesi
  2002
 • Afyon Kocatepe Üniversitesi
  2007
Basic Information
Gender
Male
Work
Employment
 • Denizbank
  Tarım ve İşletme Bankacılığı - Tarım Portföyü, 2011 - present
 • Garanti Bank
  Müşteri İşlem Sorumlusu, 2007 - 2011
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Tekirdağ
Links
Contributor to