Profile cover photo
Profile photo
Özel Mürüvvet Evyap Okulları
32 followers
32 followers
About
Özel Mürüvvet Evyap's posts

Post has attachment
Özel Mürüvvet Evyap Koleji ve Fen Lisesi 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri her yıl geleneksel olarak gerçekleşen "Sarıyer Edebiyat Günleri"ne bu yıl da katıldı. İlk gün kitap günlerine katılan öğrencilerimiz birbirinden farklı yayın evinin kitaplarını inceleme fırsatı yakaladı. Öğrencilerimiz ikinci gün “Şiir Teknesi” olarak adlandırılan tekne ile boğaz turu yaparak Menderes Samancılar’ın kendi şiirlerini dinledi. Ardından Sunay Akın'ın tek kişilik gösterisini izleyen öğrencilerimiz edebiyat dolu iki gün geçirmiş oldular.
Photo

Post has attachment
Özel Mürüvvet Evyap Okulları olarak öğrencilerimizin sadece akademik alanda değil hayatın içinde de başarılı olmalarını sağlamak ve öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında da ödül törenimizi düzenledik.
Uluslararası ve ulusal alanlarda sosyal, kültürel, sportif ve bilimsel projelerde derece alan öğrencilerimizi ödüllendirerek başarılarımızı bir kez daha taçlandırdık. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Anaokulu öğrencilerimiz tüm yıl boyunca öğrendikleri üniteleri ve kendilerinin seçtikleri ürünleri ailelerine anlatarak sunumlarını gerçekleştirdiler.
Photo

Post has attachment
Özel Mürüvvet Evyap Ortaokulu öğrencileri kampüs bahçesinde düzenlenen törenle lise hayatlarına uğurlandılar. Okul Müdürü Nurettin Demirci "Okulumuz, nitelikli öğrenciler yetiştirmeyi, Türk milletinin gelişimine katkıda bulunmayı ve bunları toplum faydasına sunmayı görev edinmiştir. Siz kıymetli öğrencilerimizi mezun etmenin sevincini yaşıyoruz. Ömür boyu başarıların sizlerle olmasını diliyorum." diye konuştu.
Mezun öğrenciler adına ortaokul birincisi Ayşe İdil Evci’nin de bir konuşma yaptığı törende, ortaokul öğrencilerinden oluşan orkestra ile koro performansları sergilendi. Dereceye giren diğer öğrencilere de belge ve ödüllerinin verilmesinin ardından, 8.sınıf öğrencilerimize plaketleri sınıf rehber öğretmenleri tarafından verildi. Son ders konuşması okulumuz Fen Bilimleri öğretmeni Sezgi Demirağ Güngör tarafından yapıldı. Sezgi Demirağ Güngör konuşmasında vefa, adalet, hoşgörü gibi kavramlar üzerinde durarak Özel Mürüvvet Evyap Ortaokulunda elde ettikleri bu kazanımları hayatları boyunca unutmamaları gerektiği üzerinde durdu. Öğrenciler, mezun olmanın sevincini keplerini havaya atarak yaşadılar.
Photo

Post has attachment
Okulumuzda öğrenim görüp mezun olmuş ve hala eğitim görmekte olan basketbolcu öğrencilerimizden alt yapı milli takımlarımızda 10 öğrencimizi görmek bizleri sevindirmiştir. Küçük yaşlarda seçip yetiştirdiğimiz, okul takımımızda oynamış basketbolcu öğrencilerimizi milli takım formasıyla görmek ve izlemek bizler için en büyük mutluluk. Milli takımlarımızda bu kadar çok öğrencimiz olduğunu görmek bizler için doğru yolda olduğumuzun en güzel göstergesi. Milli takım yolcusu olan basketbolcu öğrencilerimiz; Furkan Korkmaz, Enes Berkay Taşkıran, Ömer Utku Al, Bekir Karlı, Umut Geçen, Oğuzhan Yarol, Mert Camcı, Serhat Tüzinoğlu, Erol Şekeroğlu ve Hamza Çelik. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Photo

Post has attachment
Okulumuz mezunlarından Furkan Korkmaz basketbol kariyerini sürdüreceği NBA'ye gitmeden önce, Özel Mürüvvet Evyap Koleji ve Fen Lisesi Okul Müdürü Selçuk Erdem'i ve okulumuz basketbol koordinatörü Sead Ok'u mezun basketbolcularımızdan Türk Telekom oyuncusu Serkan Kırçe ile beraber ziyarete geldiler. Furkan Korkmaz daha sonra Serkan Kırçe ile beraber NBA'ye yolculuğu öncesi Türkiye'deki son idmanını okulumuzda yaptı. Mezun öğrencimiz Furkan Korkmaz'a NBA kariyerinde başarılar diliyoruz.
Photo

Post has attachment
1. sınıflar plastik, kağıt, cam, meyve kabuğu gibi atıkları çukur açarak toprağa gömdüler. Çukuru 70 gün sonra açarak atıkların doğada yok olup olmadıklarını gözlemledik.
Photo

Post has attachment
Özel Mürüvvet Evyap Ortaokulu Robotik ve Kodlama Kulübü olarak Havacılık Müzesinde yapılan 1. Bakırköy Robotik ve Kodlama Festivaline katıldık. Burada yapılan projeleri inceledik. Nasıl yapıldıkları hakkında fikirler aldık. Yapılan oyunları oynayarak eğlendik. Biz de stantlardaki arkadaşlarımıza yaptığımız projeler hakkında bilgiler verdik. Böylece bilgi paylaşımı içerisine girdik. Daha sonra Havacılık Müzesini de gezerek gezimizi çok yönlü olarak tamamladık.
Photo

Post has attachment
Özel Mürüvvet Evyap Koleji ve Fen Lisesi Geleneksel Bilim Şenliği coşkulu bir açılışla başladı ve tam bir şenlik havası içinde geçti. Fen bilimleri standında açısal momentumun korunumu, basıncın yüzey ile ilişkisi çeşitli deneyler ile sergilendi. Sabun fıskiyesi, göz diseksiyonu, çilek DNA izalosyonu, sodyum patlatma ve kuru buz deneyleri başarılı bir şekilde tamamlanırken yumurta atma yarışmaları yapıldı. Coğrafya standında her bölgenin kendine has özellikleri, yöresel eşyaları ve yiyecekleri tanıtıldı. Edebiyat standında kelime yakalamaya çalışan, Atalarımız Ne Demiş? oyunu oynayan öğrencilerimiz çok eğlendiler. İngilizce standı ziyaretçilerini ingilizce düşündürüp, ingilizce konuştururken, Just Dance etkinliği ile tüm okul keyifli saatler geçirdi. Matematik standında bulunan akıl oyunları keyifli ve düşündürücü oyunlar sundular bizlere. Bu yıl da her yıl olduğu gibi fizik anlamında okulumuzun en güçlü öğrencisini yapılan deney ile seçtik. Her branş kendi konularını içeren eğlenceli aktivitelerle öğrencilerimiz ve ziyaretçilerimizin keyifli bir gün geçirmesini sağladı. Öğrencilerimiz stand ziyaretçilerine, yaptıkları deneyleri bilimsel açıdan açıkladı, standlarındaki oyunları kendileri yönetti. Bilim şenliğimiz onlar için hem bilimsel açıdan hem sosyal açıdan kendilerini geliştirmelerine, ifade yeteneklerini artırmalarına olanak sağlamaktadır.
Photo
Wait while more posts are being loaded